102

Ubezpieczenia dla firmy – jakie warto wykupić?

Niezależnie od branży w jakiej działa nasza firma warto zastanowić się nad wyborem ubezpieczenia, które nie tylko ochroni nasze mienie, ale zadba o nasze interesy. Coraz częściej korzystamy z ubezpieczeń w życiu prywatnym, zabezpieczamy się na wypadek utraty pracy, choroby czy śmierci. Dla przedsiębiorców poza klasycznymi pakietami ubezpieczeń firmy ubezpieczeniowe przygotowały specjalne oferty, uzależnione od potrzeb i rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej. Rzecz jasna towarzystwa liczą na zyski związane z opłacaniem składek ubezpieczeniowych, ale czy warto decydować się na drogie ubezpieczenia, jeśli ryzyko wystąpienia okoliczności uprawniających nas do wypłaty świadczenia jest minimalne? Jak wybrać w gąszczu propozycji polisę „szytą na miarę” i mieć pewność, że dzięki niej nasz majątek i interesy będą odpowiednio chronione?

Odpowiedzialność cywilna przedsiębiorcy

Najczęściej OC wybierają firmy świadczące usługi na rzecz osób trzecich – klientów czy kontrahentów. Poszkodowanym przez nas podmiotom towarzystwo wypłaci za nas odszkodowanie za wszelkie uszkodzenia ciała, opóźnienia w dostawie towaru itd., zatem za straty, jakie ktokolwiek przez nasze działania mógł ponieść. Oczywiście w zależności od produktu na jaki się zdecydujemy ochrona będzie inna – firmy mają produkty pośród których należy wybrać taki, który dostosowany będzie do naszych potrzeb, rodzaju działalności i ryzyka.

Mienie firmowe

Polisa może chronić nie tylko towary ale także wyposażenie hali, biura, magazynu, budynki czy maszyny i urządzenia. Podstawowy zakres ochrony to zwykle ochrona od pożaru, niektóre uwzględniają też kradzież z włamaniem, rabunek czy akty wandalizmu.

Ubezpieczenie od utraty zysków

Jeśli zdarzy się sytuacja w której np. z powodu zalania, pożaru czy innych szkód nie jest przez pewien czas możliwe wykonywanie działalności polisa od utraty zysków zapewni wypłatę szacowanego w tym okresie zysku, by nie ponosić z tego tytułu dodatkowych strat.

Jak wybrać najlepszy pakiet?

Nie ma sensu oszczędzać, choć zdarzają się ciekawe oferty ubezpieczeń w dobrej cenie – warto skorzystać z porównywarek internetowych na sprawdzonych stronach ubezpieczeniowych. Głownie warto zwracać uwagę na zakres ochrony wybrać polisę, jaka zapewni nam ochronę w przypadku wystąpienia szkód, jakie w danej branży mogą mieć miejsce. Cena ma znaczenie, ale bez przesady – w końcu chodzi nam o zapewnienie bezpieczeństwa i zbyt wąski, a tańszy zakres ochrony nie spełni oczekiwań w razie tragedii, natomiast zbyt rozbudowany pakiet ubezpieczeń znacznie obciąży nasz budżet.

Pokaż Komentarze

Brak odpowiedzi

    Zostaw komentarz