97

Zakup aut poleasingowych

Wraz ze wzrostem zainteresowania leasingiem rosną możliwości zakupu auta poleasingowego. Podobnie, jak w przypadku kredytów czy pożyczek tak i leasingodawcy borykają się z problemami w spłacie zobowiązań przez klientów, lub samochody zostają po spłacie oddane właścicielowi przez leasingobiorcę, bez wykupu. Wówczas auta, czy inne przedmioty umowy, zostają odebrane użytkownikowi. Za niewielkie pieniądze można kupić w miarę nowe auta. To bardziej opłacalna opcja w porównaniu z np. kupnem pojazdu w komisie. Te od leasingodawcy są sprawdzane, pewne i w określonym stanie – zwykle serwisowane w autoryzowanych punktach, naprawiane z użyciem oryginalnych części zamiennych. Leasingodawca ma tez większy wybór konkretnych marek, więc i zwiększona opcje negocjacji cen.

Jak nabyć auto poleasingowe?

Istnieje kilka możliwości. Pierwsza to zakup samochodu od leasingobiorcy w przypadku, gdy odkupuje on auto od leasingodawcy. Po uregulowaniu rat leasingu i wpłacie ustalonej kwoty staje się on właścicielem pojazdu, który odsprzedaje następnie na wolnym rynku, zwykle po dość wysokiej cenie.

Druga możliwością jest kupno pojazdu od leasingodawcy. Część z klientów firm leasingowych nie wykupuje pojazdów po terminie spłaty rat i zwraca je właścicielowi, czyli firmie leasingowej. Cena takich pojazdów jest często niska, więc oferta wydaje się być atrakcyjna.

Trzeci sposób to zakup podczas licytacji komorniczych. W przypadku, gdy leasingobiorca nie płaci umówionych rat pojazd trafia pod młotek, by firma leasingowa odzyskała kapitał. Ceny są niskie, gdyż leasingodawcy zależy na czasie i szybkiej sprzedaży. Zwykle podczas pierwszej licytacji cena wywoławcza stanowi ¾ wartości szacunkowej takiego pojazdu. Przy kolejnej to już 50%.

Gdzie szukać informacji o samochodach poleasingowych?

Firmy leasingowe ogłaszają takie pojazdy na stronach internetowych. Komornicy na swoich stronach związanych z licytacjami. Warto pamiętać, żeby przed przystąpieniem do zakupu i podpisaniem umowy sprawdzić stan techniczny samochodu. Mimo, że pochodzi on z wiarygodnego źródła. Znając wszelkie mankamenty pojazdu będzie możliwe oszacowanie atrakcyjności takiej oferty.

Pokaż Komentarze

Brak odpowiedzi

    Zostaw komentarz