Obecnie ogromna część Polaków posiada rachunek oszczędnościowy, czyli mówiąc potocznie, konto bankowe. Dotyczy to zarówno studentów, przedsiębiorców, zwyczajnych pracowników, rencistów, emerytów, a nawet młodzieży. Taki sposób gromadzenia pieniędzy jest przede wszystkim wygodny, a także rozsądny. Trzymanie funduszy w przysłowiowej skarpecie nie zawsze jest dobre i bezpieczne. Założenie konta nie sprawia żadnego problemu, nie trzeba spełniać też specjalnych wymogów. Warto jednak wiedzieć, jaki rachunek oszczędnościowy wybrać, ponieważ oferta banków jest szeroka i imponująco.
Oczywiście najważniejsza ( prawie dla wszystkich potencjalnych klientów) będzie ogólna cena, czyli koszt, jaki przyjdzie nam ponieść. Tutaj pod uwagę należy wziąć aż kilka czynników. Po pierwsze, wstępna opłata za założenia konta. Nie wymaga jej prawie żaden bank, ale trzeba się zorientować w sprawie, zanim podejmiemy decyzję. Kolejne opłaty dotyczą codziennego prowadzenia konta. Czasami musimy płacić za konkretne przelewy, zlecenia stałe oraz korzystanie z poszczególnych bankomatów. Bywa bowiem i tak, że za te usługi trzeba płacić i oczywiście dla użytkowników nie jest to korzystne. Dlatego najlepszą opcją będzie zapoznanie się z jak największą ilością ofert, aby przekonać się, która z nich okaże się dla nas dobra. Musimy wziąć pod uwagę nasze potrzeby i oczekiwania, od nich bowiem zależy, jakich operacji finansowych będziemy dokonywać.
Konieczne jest również zorientowanie się, jak działa wybrany przez nas bank. Nie warto wybierać banku, który posiada w naszym mieście na przykład tylko jeden oddział i w dodatku daleko od naszego miejsca zamieszkania. Lepszym pomysłem będzie na pewno zdecydowanie się na bardziej popularny bank, który ma oddziały w kilku miejscach. Pozwoli to na swoistą swobodę i łatwy dostęp. Pamiętajmy jeszcze, że im mniej oddziałów, tym jednocześnie mniej bankomatów. To naprawdę problematyczne, jeżeli będziemy w potrzebie i pieniądze okażą nam się niezbędne już teraz. Jak zatem widać, istnieje kilka czynników, jakie powinniśmy wziąć pod uwagę, zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego rachunku oszczędnościowego.
Brak odpowiedzi