39

Co to jest fundusz stabilnego wzrostu?

Banki i Towarzystwa Inwestycyjne cały czas wyszukują nowych rozwiązań formalnych, dzięki którym możliwe byłoby sprostanie nie tylko potrzebom, ale przede wszystkim oczekiwaniom klientów. Właśnie z tego powodu te instytucje proponują nam różnego rodzaju fundusze inwestycyjne, wśród których z pewnością znajdzie się taki, jaki będzie nam najbardziej odpowiadał. Szczególnym rodzajem jest tak zwany fundusz stabilnego wzrostu, którym interesuje się coraz więcej osób. Przyjrzyjmy się zatem tej opcji.

Próbując wyjaśnić prostym językiem specyfikę tego rozwiązania, można powiedzieć, że fundusz ten jest mieszanką aż kilku opcji. Została ona przemyślana w taki sposób, aby stanowić jak największe udogodnienie dla potencjalnych klientów. Otóż, ta opcja jest poniekąd połączeniem kilku znanych powszechnie funduszy, między innymi akcji, obligacji, a czasami też emerytalnych. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że to połączenie niekoniecznie sprawdzi się w praktyce, okazuje się jednak, że wcale nie musi tak być.

Poszczególne fundusze zazwyczaj rozkładają się na procenty. Bank oferują nam korzystny podział, dzięki któremu inwestowanie ma sens i może przynieść określone zyski. W praktyce fundusz stabilnego wzrostu polega na tym, że jednocześnie inwestuje się na kilku polach, z przewagą tej opcji, która aktualnie jest najbardziej atrakcyjna. Takie rozwiązanie powoduje, że możemy spać spokojnie, ponieważ nasze pieniądze są bezpieczne. W tym momencie warto zwrócić również uwagę na nazwę tego funduszu, ponieważ nie jest ona bez znaczenia. Stabilny wzrost oznacza, że fundusz przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które cenią sobie spokój i statyczność. Nie ma tutaj bowiem mowy o agresywnym inwestowaniu, co oczywiście posiada zarówno liczne zalety, jak i wady. Za zaletę z pewnością można uznać fakt, że nawet w kryzysowej sytuacji nie stracimy swoich oszczędności, nie ma bowiem takiego ryzyka. Wadą jest jednak stosunkowo niski zarobek. Właśnie dlatego fundusz nazywa się stabilnym, nie możemy liczyć na żadne ekstremalne sytuacje, ani pozytywne, ani też negatywne.

Jak zatem widać, fundusz ten najlepiej pasuje do ludzi, którzy lubią stabilizację i od swojej inwestycji oczekują przede wszystkim bezpieczeństwa. Jednocześnie są gotowi do cierpliwości i zdają sobie sprawę, że nie mogą liczyć na zbyt wysoki zysk.

Pokaż Komentarze

Brak odpowiedzi

    Zostaw komentarz