50

Co to jest lokata internetowa?

Wiele instytucji oferuje nam tak zwaną lokatę internetową. Jest ona efektem postępującego rozwoju internetu, który umożliwia nam załatwianie coraz większej ilości spraw bez wychodzenia w domu. Jeszcze do niedawna nie było takiej możliwości aby lokatę oszczędnościową założyć online, teraz banki zaczynają tworzyć tego typu oferty, aczkolwiek nie wszystkie z nich można „załatwić” całkowicie przez internet, ponieważ często trzeba iść do banku aby podpisać umowę. Dlatego też zanim zdecydujemy się na konkretną propozycję musimy zwrócić uwagę na kilka czynników.

Przede wszystkim oprocentowanie takiej lokaty powinno być przynajmniej takie samo, albo nawet i wyższe niż lokat tradycyjnych. Poza tym założenie jej nie powinno być uzależnione od tego czy posiadamy konto w danym banku czy też nie. Musimy także sprawdzić czy istnieje możliwość automatycznego przedłużenia jej po zakończeniu terminu jej trwania. Warto także zwrócić uwagę na to, czy faktycznie możemy tę lokatę założyć w pełni online, czyli czy przypadkiem nie będziemy musieli i tak złożyć wizyty w placówce banku. Zanim też zdecydujemy się na tego typu ofertę musimy zapoznać się dokładnie z jej regulaminem i warunkami. Porównajmy możliwie najwięcej proponowanych przez banki ofert. Dodatkowo dobrze jest się zastanowić czy taka opcja będzie bardziej opłacalna od tradycyjnej.

Z pewnością jest to duże udogodnienie dla klientów. Oszczędzamy przede wszystkim swój czas, ponieważ nie musimy iść do oddziału banku, wszystko załatwimy z domu, o ile faktycznie bank daje nam taką możliwość. Warto rozważyć taką opcję i zapoznać się z jej szczegółami.

Pokaż Komentarze

Brak odpowiedzi

    Zostaw komentarz